Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Jak dobrać rozmiar czapki dla dziecka?

Rozmiary czapek dla dzieci zmieniają się wraz ze wzrostem naszych pociech. Nierzadko brakuje nam już czasu na to, aby co „chwilę” wymieniać garderobę maluszka. Tym bardziej że zakupy z dzieckiem to nierzadko szkoła naszej cierpliwości. Czapeczki dla niemowląt, kilkulatków oraz starszych dzieci można zakupić bez wychodzenia z domu. Podpowiadamy jak skutecznie dobrać rozmiar czapki dla dziecka.

Jak mierzyć głowę dziecka?

Wiele sklepów internetowych oferuje czapki dla dzieci. Wygoda zakupów online sprawia, że rodzice małych dzieci chętnie z nich korzystają. Obawy może wzbudzać jedynie odpowiednie dobranie rozmiaru wybranej czapki. Niepotrzebnie. Prawidłowe zmierzenie głowy dziecka jest bardzo proste i pozwala uniknąć nietrafionego zakupu. Rozmiar czapki dziecięcej określa obwód głowy malucha. Aby go poznać, należy zmierzyć głowę dziecka w jej najszerszym miejscu – tuż nad łukiem brwiowym. Do pomiaru używamy miary krawieckiej. Otrzymana wartość to rozmiar czapki. Opisany sposób pomiaru to jedyna skuteczna metoda, która pozwala najtrafniej określić rozmiar czapki dla dziecka. Zazwyczaj producenci podają zakres rozmiaru lub konkretny rozmiar. W sprzedaży są także elastyczne czapki uniwersalne.

Tabela rozmiarów czapek dla dzieci

Rozmiary czapek dziecięcych w pewnym stopniu można przewidzieć, opierając się na wieku dziecka. Tabela rozmiarów powstała na podstawie siatek centylowych, jest różna dla dziewczynek i dla chłopców. Zakres rozmiarów podanych w tabeli wynosi odpowiednio dla chłopców od 36 cm do 58 cm i od 36 cm do 56 cm dla dziewczynek. Przedział dotyczy dzieci w wieku od 3 miesięcy do pełnoletności.  Wiek ma oczywiście duży wpływ na obwód głowy dziecka, ale wartości podane w tabeli mogą nie odzwierciedlać rzeczywistości. Wiele osób, zwłaszcza kupujących czapki na prezent, kieruje się właśnie wiekiem dziecka. Należy jednak pamiętać, że tabela rozmiarów czapek dla dzieci ma charakter orientacyjny. Każde dziecko rozwija się w sposób indywidualny, dlatego nie zawsze rzeczywiste gabaryty głowy dziecka pokrywają się z podanymi w tabeli. Poniżej tabela rozmiaru wg wieku. Jednak przypominamy, iż najlepiej dobrać rozmiar czapki poprzez zmierzenie obwodu głowy. 

Wiek

Obwód głowy

Noworodek

36/38

1-2 mies.

38/40

2-3 mies.

40/42

4-6 mies.

42/44

7-9 mies.

44/46

9-12 mies.

46/48

2 lata

48/50

3-4 lata

50/52

Powyżej 5 lat

52/54

Najczęściej popełniane błędy

Aby uniknąć pomyłki w doborze rozmiaru czapki dla dziecka, warto unikać podstawowych błędów, do których należy: - dobór rozmiaru jedynie w oparciu o tabelę rozmiarów czapek dziecięcych, bez dokonania pomiaru głowy, - nieuwzględnienie przy wyborze czapki także jej głębokości, - kupowanie czapki „na oko” bez uprzedniego zmierzenia głowy dziecka. Konsekwencją błędu będzie zakup za dużej lub za małej czapki. Zbyt obszerna czapka opada na oczy i nie chroni skutecznie dziecka przed chłodem czy słońcem. Z kolei ciasna czapeczka, która uwiera głowę, naraża maluszka na niewygodę. Jedynie dobrze dopasowany rozmiar czapki zapewni dziecku prawidłową ochronę oraz komfort. Ustalenie właściwego rozmiaru czapki dla dziecka nie jest ani pracochłonne, ani trudne. Co więcej, zajmuje bardzo niewiele czasu. Warto więc dokonać pomiaru przed zakupami. Zapewni to dziecku komfort, a nam pozwoli na oszczędność czasu, dzięki udanym zakupom przez internet.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 533 504 125
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl